Časté dotazy

U většiny zákazníků dodáváme software jako dílo, jste tedy členem našeho týmu. V některých případech dodáváme naším zákazníkům pracovníky formou bodyshopu. Nicméně vždy jde o společnou dohodu a dbáme na to, aby forma spolupráce vyhovovala oběma stranám.
Každý má své vlastní pracovní místo.
Do velké míry to závisí na projektu a potřebách lidí a týmu, který na něm pracuje. Aktuálně jeden větší tým o cca 15 lidech pracuje agilně ve větším openspace, jinak máme v Praze na Smíchově uzavřené kanceláře pro 2-4 lidi. Jsou rozmístěné na 3 poschodích a to tak, aby lidé, kteří spolupracují, k sobě měli blízko. V Holešovicích najdete moderní openspace prostory a v Mladé Boleslavi je krom fajn kanceláří také terasa na pikniky.
Aktivně angličtinu využijete jen na některých projektech, na projektech pro Škoda Auto ji můžete využívat denně. U ostatních projektů, zejména u projektů pro státní správu, je využívána pouze občas pasivně při čtení dokumentace nebo vůbec ne. Dobrá zpráva je, že aktivní angličtinu můžete udržovat na plně proplácených kurzech přímo na pracovišti.
Vzdělávání podporuje profesionalitu a zvyšuje kompetence, a ty jsou pro nás klíčové. Proto poskytujeme různé formy vzdělávání, od neformálního k více formálnímu, až po možnosti získat specifické certifikáty. Umožňujeme účast na kurzech, workshopech, konferencích, webinářích apod., dle dohody s nadřízeným. Předávání know-how u nás probíhá i v rámci expertních týmů a pravidelně organizujeme Komixláčky (snídaně a koláčky - z toho ten název), kde sdílíme aktuální novinky a dění na projektech.
Kolegové se časem přirozeně stávají kamarády a společně organizují různé akce i mimo práci. Krom toho se každý měsíc potkáváme na Komix drinku, kde se snažíme řešit úplně jiné věci, než práci.
Účastníme se různých sportovních akcí, například Do práce na kole nebo Teribear běhu. Na Andělu máme možnost chodit 3x týdně do tělocvičny na jógu procvičit a protáhnout tělo. A protože jsou mezi námi sportovní nadšenci, ale i vrcholoví sportovci, stále protfolio možných aktivi rozšiřujeme. Extra příjemné jsou zdravotní masáže zad. Doporučujeme.
Po prvním uvítacím dni v KOMIXU začíná onboarding program, během něhož se nováčkovi věnuje jeho buddy. Ten mu pomáhá se vším, co je v rámci prvních týdnů pro nového člena týmu důležité.
Studovat a pracovat souběžně není v KOMIXU překážkou. Uvítáme dlouhodobou spolupráci, ideálně na 2-3 dny v týdnu. Tato forma spolupráce by měla dávat smysl pro obě strany. Pokud nás chcete někde potkat, chodíme pravidelně na školy, veletrhy, organizujeme workshopy a přednášky. Stavte se za námi pokecat.
Na projektech pracují i lidé na částečný úvazek. Spolupracujeme s vysokými školami, máme stážisty. Někteří studenti se po ukončení školy rozhodnou zůstat v KOMIXU.
Určitě ano. Chceme, aby se kolegům dobře pracovalo - ať už doma nebo v kanceláři. I když jsou některé projekty zejména pokud jde o pravidelnost práce z domu, specifické, přistupujeme ke každému individuálně a snažíme se vyjít co nejvíce vstříc.
V záloze máme několik osvědčených možností. K dispozici je jednak firemní auto, dále možnost přidat se ke kolegům, kteří dojíždí pravidelně, případně je možné používat vlastní auto. To má pak dopad i na výpočet mzdy.
Záleží na tom, jaký je popis pracovní pozice a jaké jsou potřeby daného projektu. Někdo tráví většinu času v kanceláři, jiný zase 1-2x do měsíce chodí k zákazníkovi.
Věříme, že káva stmeluje lidi. Nejdůležitější a nejvíc podnětné diskuze se zkrátka odehrávají u kávovaru. Proto máme dobrou kávu vždy po ruce. Dáme jedno kafe spolu?
Ano, máme ji na každém patře. Ať už pro osvěžení po cvičení nebo po cestě do práce na kole.
V Praze se dá ráno najít parkovací místo ve dvoře na našem parkovišti nebo na ulici před budovou. Vždy se dá zaparkovat v budově OC Smíchov, která je 200 metrů od Komixu.
Jsme otevření spolupráci na IČO, ale je třeba myslet na to, že legislativa je u živnostníků jiná než u zaměstnanců. V KOMIXU ale faktické rozdíly neděláme, živnostníci jsou součástí týmu a zveme je na letní grilovačky či vánoční večírek stejně jako zaměstnance.
Velká část týmu sídlí v Praze na Andělu, někteří pracují přímo u zákazníka Škoda Auto v Mladé Boleslavi, případně v Lighthouse v Holešovicích.
Ano, máme neformální dress code. Nicméně pokud jdeme k zákazníkovi nebo máme schůzku se zákazníkem v KMX, tak se snažíme být oblečeni alespoň business casual.

Na co se chcete zeptat?